ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 2-0 | 2022-2023

Για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο Νέστος Χρυσούπολης νίκησε με 2-0 τον Άρη Αβάτου.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νέστος ανέβασε το ρυθμό, πίεσε, έχασε ευκαιρίες και κατάφερε να κερδίσει την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 64’, καθώς ο Γκατζολάρι μετά από ωραία προσποίηση, κέρδισε φάουλ από τον Τενεκέ, ο οποίος και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Από αυτό το φάουλ μετά από φάση διαρκείας ο Οκάν Σουλεϊμάν έκανε το 1-0 για το Νέστο στο 65’. Στο 77’ ο Φράνκο Σέα με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα της Χρυσούπολης που πήρε μία δίκαιη νίκη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Νέστος Χρυσούπολης (Κεχαγιάς): Νομικός, Αδαμίδης, Τσαταλμπασίδης, Ζαχαράκης, Λούμου, Γκατζολάρι, Σέα, Μενίκου, Κούτεφ, Πολιμός, Οκάν

Στον πάγκο: Τουρσίδης, Μανίσογλου, Μυφτάρι, Συμεωνίδης, Δημητριάδης, Μούτσα, Βλάχος, Πανταζής, Γιάνκοβιτς

Άρης Αβάτου (Μπεδρέλης): Καρά Ισμαήλ, Λεωντσάκος, Τενεκές, Κουτσούμπας, Βασιλάκης, Παναγιωτίδης, Μούξιος, Τσάπαρης, Ψεμματάς, Αναγνωστόπουλος, Κοντογιαννίδης

Στον πάγκο: Χασάνογλου, Αναστασιάδης, Καραμανίδης, Ερτουρούλ, Παπαχρήστου, Θεοδοσιάδης, Θεοδωρόπουλος, Αγροκώστας, Γκαρνέτας