Μ.Α ΟΡΦΑΝΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ 1-2 | 2023-2024

Ο Άρης Πηγών πέτυχε σπουδαία απόδραση από τον Πλατανότοπο, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 1-2 του Μ.Α Ορφανίου στα πλαίσια εξ αναβολής αναμέτρησης της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 14′ με τον Κιουτσούκη, ο οποίος με όμορφη κεφαλιά “έγραψε” το 1-0 το οποίο έμελλε να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Άρης Πηγών βρήκε το πολυπόθητο τέρμα της ισοφάρισης στο 62′ με τον Φραγκούλη να νικά με κοντινή προβολή τον Βασιλειάδη ενώ το τελικό 1-2 ήρθε με ένα φανταστικό τέρμα του Βουζουλίδη στο 95’ ο οποίος έπιασε ένα «γεμάτο» σουτ από τα 30 μέτρα και κατάφερε να «κρεμάσει» τον πορτιέρο των γηπεδούχων και να χαρίσει τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.