ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ – Μ.Α ΟΡΦΑΝΙΟΥ 1-0 | 2023-2024

Σημαντική εντός έδρας νίκη για τον Μακεδονικό Αγιάσματος ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Μ.Α Ορφανίου στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο για τα δίχτυα με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη ήταν η σειρά του Μέγα να αναλάβει τα ηνία της αναμέτρησης, όμως και αυτός με την σειρά του δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε τέρμα κάποια τελική του προσπάθεια. Τελικά ο “γόρδιος δεσμός” θα λυθεί από τους γηπεδούχους στο 90′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρίτο ο οποίος έγραψε το τελικό 1-0 ενώ αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από τον καταλογισμό της εσχάτης των ποινών.