ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 2-1 | 2023-2024

Ο Νέστος «τα χρειάστηκε» κόντρα στην Νίκη Ευκαρπίας, όμως τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της ομάδας της Θεσσαλονίκης για την 21η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας και να διατηρήσει την επαφή του με την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Νίκη ήταν αυτή που κατάφερε να βρει πρώτη τον δρόμο για τα δίχτυα με τον Δεληζάνο, ο οποίος με εκτέλεση φάουλ «ξάφνιασε» τον Μούτσα για το 0-1 του ημίχρονου.

Στην επανάληψη ο Νέστος ανέβασε την απόδοση του και άρχισε να δημιουργεί την  μια ευκαιρία πίσω από την άλλη. Η ισοφάριση ήρθε στο 58’ από τον Ράνο ενώ στο 80’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο και στο 90’ ο Τανζού πέτυχε την ολική ανατροπή για τον Νέστο διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για την ομάδα της Χρυσούπολης.