ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ – ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ 5-1 | 2023-2024

Εύκολο απόγευμα είχε ο Μακεδονικός Αγιάσματος, ο οποίος επικράτησε με 5-1 του ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα για την 18η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1′ από τον Ντένις Μενίκου, για να έρθει ο Γεωργιάδης και να διπλασιάσει τα τέρματα των “πράσινων” στο 9′ της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μειώσει στο 11′ για να έρθει ο Γκαντζαρίδης στο 12′ και να δώσει εκ νέου προβάδισμα στον Μακεδονικό, διαμορφώνοντας το 3-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν τέταρτο τέρμα με τον Παπαστεφάνου ο οποίος ευστόχησε από την “άσπρη βούλα” στο 51′ ενώ ο Μουξιός στο 58′ διαμόρφωσε το τελικό 5-1 υπέρ του Μακεδονικού, ο οποίος μείωσε στους τρεις (-3β.) από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.