ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 6-1 | 2023-2024

Ο Νέστος ήταν καταιγιστικός, καθώς στο ΔΑΚ Χρυσούπολης κατάφερε να επικρατήσει με 6-1 του Ορέστη Ορεστιάδας για την 23η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και να παραμείνει στο -7 από την πρωτοπόρο Καβάλα.

Το σκορ άνοιξε στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράνου, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 16’ να δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 37’ ο Ράνος θα κάνει χατ-τρικ ενώ ο έμπειρος φορ του Νέστου δεν θα σταματήσει εκεί καθώς στο 43’ θα πετύχει και τέταρτο τέρμα διαμορφώνοντας το 4-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Οτέμπερη στο 54’ της αναμέτρησης, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν κι άλλο τέρμα στο 76’ αυτή την φορά με τον Σέα. Ο Αργεντίνος έβαλε και το «κερασάκι στην τούρτα» της αναμέτρησης καθώς στο 91’ διαμόρφωσε το τελικό 6-1 υπέρ των Χρυσοπουλιωτών.