ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ 5-0 | 2023-2024

Επιβλητική νίκη για τον Άρη Πηγών επί της Αναγέννησης Λιμεναρίων, της οποίας επικράτησε με 5-0 για την 22η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας και παρέμεινε στο +4 από τον δεύτερο Βύρωνα.

Οι Θάσιοι παρουσιάστηκαν αρκετά καλά στο πρώτο μισό του ημιχρόνου, βάζοντας δύσκολα στους γηπεδούχους οι οποίοι δεν μπορούσαν να δημιούργησουν εύκολα προϋποθέσεις προς την εστία του Ρήγα, οι οποίοι μάλιστα έχασαν και πέναλτι στο 23′ με τον Δουμάνη.

Τελικά το σκορ άνοιξε στο 36′ από το δυνατό σουτ του Σαρηγιαννίδη, για να έρθει ο Φραγκούλης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και να δώσει προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Άρης μπήκε με τον ίδιο τρόπο που τελείωσε το ημίχρονο, καθώς στο 51′ ο Δουμάνης κατάφερε να διαμορφώσει το 3-0 ενώ στο 54′ ο Αθανασάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε από τον Δουμάνη στο 74′ της αναμέτρησης.