ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ – Α.Ο ΚΑΒΑΛΑ 0-5 | 2023-2024

Στις Πηγές, οι «αργοναύτες» επικράτησαν με το εμφατικό 0-5 του τοπικού Άρη υπό το βλέμμα του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή Σέρζ Ντιέ για το πρώτο παιχνίδι της Ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου Καβάλας, σε μια αναμέτρηση που οι δυο ομάδες έκαναν αλλαγές στο αρχικό τους σχήμα, με τους γηπεδούχους να έχουν ήδη στρέψει την προσοχή τους στα Περιφερειακά Playoffs που είναι προγραμματισμένα να ξεκινήσουν στο τέλος του μήνα.

Στα του παιχνιδιού οι «αργοναύτες» βρήκαν τον δρόμο για τα δίχτυα στο 30’ με τον Μέτσε ενώ στο 33’ ο Περδίκης έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του ενώ στο 43’ ο Αλτιτζής διαμόρφωσε το 0-3 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ΑΟΚ βρήκε τέταρτο τέρμα στο 55’ με εντυπωσιακό γκολ του Τάσου Λαγού ενώ στο 67’ ο Στοϊνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 0-5.