ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ – ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΔΡΥΑΔΑΣ 2-0 | 2023-2024

Σημαντική εντός έδρας νίκη σημείωσε ο ΑΣ Παγγαίο, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας για την 17η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας και διατήρησε το προβάδισμα για την δεύτερη προνομιούχο θέση του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ψάχνουν τον δρόμο για τα δίχτυα, όμως μέχρι το 20′ σημείωσε τρια (3) δοκάρια. Τελικά ο “γόρδιος δεσμός” λύθηκε στο 25′ με κεφαλιά του Ζαππίδη, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-0 του ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να έχουν ακόμη δυο (2) δοκάρια στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι “κλείδωσαν” το ματς με απευθείας κόρνερ του Κεχαγιά στσο 70′, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-0 για την ομάδα της Νικήσιανης.