ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ (Κ16) 4-3 | 2022-2023

Η Κ16 της ΕΠΣ Καβάλας κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της στο τρέχον πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 4-3 της ΕΠΣ Θράκης μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κωνστανταράκη στο 19’ με τους καβαλιώτες να ισοφαρίζουν ένα λεπτό αργότερα με τον Προβατίδη. Ο Ανανιάδης έβαλε μπροστά στο σκορ την Καβαλιώτικη ομάδα στο 29’ όμως ο Καρά Αχμέτ ισοφάρισε για τους Θρακιώτες στο 36’.

Στην επανάληψη ο Αποστολακάκης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Καβάλας στο 48’ ενώ ο Ανανιάδης με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 62’ έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στους γηπεδούχους. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Κωνστανταράκη στο 76’.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΕΠΣ Καβάλας: Ανανιάδης, Καΐπης, Ευάγγελου, Σιαματάς, Σπηλιωτόπουλος, Πριονάς, Προβατίδης, Λαμτσε, Ανανιάδης, Χατζηχαραλάμπους, Αποστολάκης.

Στον πάγκο: Γαβριηλίδης, Τουρόγλου, Καραγκιοζόπουλος, Βερβερίδης, Ριζόπουλος, Ξανθόπουλος, Σουμουλίδης, Καραπαπάζογλου.

ΕΠΣ Θράκης: Ουζουνάκης, Βουζής, Αλη, Γιακουπ, Κατσαούνης, Καρά Ιμπραήμ, Παχούμης, Παντίδης, Καρά Αχμέτ, Ντίνου, Κωνστανταράκης.

Στον πάγκο: Χατζηδημητρίου, Μησαηλίδης, Ζαφειριάδης, Χαμαλίδης, Κενανίδης, Ραχτόγια, Μπιχτάζ, Τζειρανίδης, Σακαρης.