Α.Ο ΚΑΒΑΛΑ – ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 2-0 | 2023-2024

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2023 ο Α.Ο Καβάλα καθώς στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής, επικράτησε με 2-0 του Άρη Αβάτου στο «Ανθή Καραγιάννη».

Οι «αργοναύτες» μπήκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου στο 9’ να ανοίγει το σκορ. Στη συνέχεια οι «αργοναύτες» είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και δημιούργησαν ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν κατάφεραν να μετατρέψουν σε κάποιο τέρμα με το 1-0 να παραμένει μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟΚ βρήκε και πάλι τέρμα νωρίς, αυτή την φορά με τον Γκέκα στο 51’ ο οποίος νίκησε στο τετ-α-τετ τον Νταφόπουλο για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Στη συνέχεια ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε αισθητά με τους «αργοναύτες» να ελέγχουν πλήρως την αναμέτρηση και να φτάνουν άνετα στην επικράτηση.